سامانه یکپارچه مدیریت آموزشی دانشگاه "سیماد"

(دانشگاه آزاد اسلامی)

  • ثبت نام نهایی درخواست و دریافت کد رهگیری
  • بارگذاری مدارک
  • انتخاب نوع تبصره با توجه به ضابطه انتخابی
  • انتخاب ضابطه مورد نظر
  • ثبت اطلاعات تحصیلی
  • نمایش اطلاعات آموزشی
  • ورود کد ملی و شماره دانشجویی
  • مشاهده و تایید تعهدات


  • توجه: به اطلاع می رساند در حال حاضر سامانه سیماد برای استان های اصفهان و چهارمحال بختیاری و قم و قزوین و گیلان و زنجان و گلستان و البرز و کردستان و سمنان و همدان و ایلام و واحد های منتخب تهران فعال می باشد و در ماه های آینده به تدریج برای سایر استانها فعال خواهد. دانشجویان گرامی جهت اطلاع از فعال بودن سامانه می توانند از واحد دانشگاهی محل تحصیل خود پیگیری نمایند.

تعهدات دانشجو
دانشجویانی که در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی دارای پذیرش بوده و با توجه به مفاد دستورالعمل کمیسیون موارد خاص دانشگاه (به شماره 10/4273 مورخ 1395/01/25)حائز شرایط مندرج در بخشنامه مذکور می باشند، می توانند با توجه به توضیحات زیر و پس از مطالعه بخشنامه یاد شده و راهنمایی کارشناسان واحدهای دانشگاهی (در صورت لزوم) نسبت به ثبت درخواست خود در
سامانه یکپارچه مدیریت آموزشی دانشگاه "سیماد" اقدام نمایند.

1- مطالعه دقیق شرایط و ضوابط مندرج در بخشنامه کمیسیون موارد خاص دانشگاه (که در انتهای همین صفحه قابل دریافت می باشد) و انتخاب یکی از ضوابط موجود درآن قبل از شروع ثبت درخواست الزامی است.
2- مدارک لازم جهت بارگذاری در مراحل ثبت نام، با توجه به ضابطه انتخابی متفاوت بوده و پیشنهاد می گردد قبل از شروع به انجام مراحل ثبت خواست، نسبت به تهیه آنها (حداکثر 700 کیلوبایت به ازای هر فایل) با توجه به دفترچه اطلاعات مدارک (قابل دانلود در همین صفحه) اقدام نمایید.
3- متقاضیان می بایست در مراحل ثبت درخواست با توجه به مقطع تحصیلی خود نسبت به پرداخت هزینه بررسی مدارک اقدام نمایند.
باتوجه به عدم امکان استرداد هزینه بررسی مدارک، توصیه می گردد پس از اطمینان از حائز شرایط بودن ضابطه انتخابی، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید.
4- دانشجو متعهد می¬گردد تمامی اطلاعات مورد نیاز تحصیلی موجود در مراحل ثبت درخواست را مطابق کارنامه تحصیلی تکمیل نماید. بدیهی است مسئولیت صحت هر یک از اطلاعات ثبت شده و مدارک بارگذاری شده به عهده دانشجو بوده و در صورت وجود هر گونه مغایرت درخواست مذکور کان لم یکن تلقی و مسئولیت آن بر عهده دانشجو خواهد بود.
5- توصیه می گردد از قرار دادن اطلاعات کد ملی و شماره دانشجویی خود به سایر افراد جددا" خودداری نمایید.
6- دانشجویان می توانند جهت اطلاع از آخرین وضعیت درخواست ثبت شده، از بخش پیگیری همین سامانه اقدام نموده و نیازی به مراجعه حضوری به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی نمی باشد.